Pracownicy z Nepalu i Bangladeszu i krajów Azji

Pracownicy z Nepalu Bangladeszu i innych krajów Azji a dokładnie z Indii, Bangladeszu, Indonezji, Filipin czy Sri Lanki, od 2017 roku „intensywnie” zasilają braki kadrowe w Polsce. Odpływ polskich fachowców na zachodnie rynki i stale rosnące żądania ze strony pracowników z Ukrainy, przyczyniły się do zwiększenia zapotrzebowania na pozyskiwanie pracowników z Nepalu, Bangladeszu i innych krajów Azji

Co zatem musimy zrobić, żeby móc znaleźć i legalnie zatrudnić pracowników z Nepalu Bangladeszu i innych krajów Azji ? Podstawowym krokiem jaki muszą Państwo wykonać to oczywiście znalezienie kompetentnej agencji, która specjalizuje się w rekrutacji pracowników z Azji celem nawiązania współpracy. Agencja rekrutacyjna przejmuje na siebie wszystkie obowiązki formalne związane z procesem znalezienia kandydatów i koordynacji spotkań w Ambasadzie w celu uzyskania wizy. Cały proces nie należy do łatwych i szybkich, dlatego wymagane jest nawiązanie współpracy z polską agencją, która posiada niezbędną wiedzę w tym zakresie.

Rekrutowanie pracowników na własną rękę w tych krajach jest praktycznie niemożliwe. Żeby móc rekrutować legalnie, trzeba założyć firmę i starać się o licencję od Ministerstwa Pracy jak i szereg zgód polityki społecznej. Nawiązanie współpracy z lokalnymi agencjami to również obowiązek podpisania wielu umów międzynarodowych poświadczonych notarialnie, przez Polską Izbę Gospodarczą, Ambasadę Nepalu w Niemczech, i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski i kraju, w którym przeprowadzana jest rekrutacja. Dlatego warto nawiązać współpracę z polską agencją, która ma już zawarte umowy międzynarodowe na rekrutację pracowników z Nepalu Bangladeszu i innych krajów Azji.

Jakie obowiązki musi spełnić polski pracodawca aby zatrudnić pracowników z Nepalu, Bangladeszu i innych krajów Azji ?

Pracowników z Nepalu, Bangladeszu i innych krajów Azji często przyciągają państwa o silnych gospodarkach, ponieważ zarobki znacznie różnią się od siebie. Oznacza to, że kraj przyjmujący, może uzyskać dobrą podaż taniej siły roboczej, co zwiększy jej konkurencyjność i zyski.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

W celu zgłoszenia zapotrzebowania na pracowników prosimy o przejście do „Formularza zamówienia”.

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?

Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie danych osobowych w celu zwiększenia wygody przeglądania.